iF tootedisaini auhind


Auhinda annab välja Hannoveris asuv GmbH International Forum Design - see on üks maailma prestiižikamaid disainiauhindu. Tooted jaotatakse 16 kategooriasse, sealhulgas tööstus, meditsiin/tervishoid ja tarbeelektroonika ning võistlevaid tooteid hinnatakse ainulaadse lahenduse, innovaatilisuse, maitseka välimuse, kasutajasõbralikkuse, keskkonnasõbralikkuse, toimivuse, kvaliteedi ja hinnataseme osas.
 
 
 
 

Universal Design Awards

Universal Design Awards (UDA) on kutsutud ellu 2008 aastal ja seda haldab Rahvusvaheline Disaini Assotsiatsioon (Universal Design Association).  UDA hindab toodete disaini, paindlikkust, ohutust, kasutajasõbralikkust ja hinda. Kokku on kaks auhinnakategooriat: UDA, kus on hindajateks rahvusvaheliselt aktiivseid disainereid ja Rahvusvaheline Tarbijate Lemmik Disain (Universal Design Consumer Favorite Award), kus on hindajateks 100 tarbijat laias vanusevahemikus.
 
2008 aastal võistles auhindadele 92 toodet 18 eri riigist, milledest 36 toodet said auhinnatud. Omroni automaatsed vererõhu mõõtmise mudelid HEM-7301-IT ja HEM-7300 tunnustati lisaks veel kui tarbijate lemmikuid, saades kõrgeid hindeid kaasaskantavuse, kompaktsuse ja stiilse disaini eest, mis oli täiesti erinev võrreldes varasemate vererõhu mõõtmise aparaatidega.

 

Reddot disainiauhind


Reddot disainiauhind on rahvusvaheline auhind, mida annab välja Nordhrein-Westfaleni Disaini Keskus Essenis. Eesmärgiks on tunnustada väljapaistvat disaini ning teerajajaid disainis. Auhinda jagatakse tarbetoodetele alates 1955 aastast. Auhinnalised tööd on väljapanekul reddoti disainimuuseumis.